Liebster Blog Award

*Nominacja od Mrs. Everdeen [klik]

1. Trybut, heros czy czarodziej?
-Z wszystkich wyżej wymienionych jest mi znane jedynie pojęcie czarodzieja, więc mój wybór padnie właśnie na niego.

2. Jak długo piszesz ogólnie blogi?
-To jest mój pierwszy blog, więc wychodzi lekko ponad rok.

3. Jaka jest twoja książkowa postać?
-Niestety nie bardzo rozumiem pytanie.

4. Czego nauczyły cię książki?
-W sumie wszystkiego. Chociażby seria „Harry’ego…” jest przykładem na to, jak wiele wartości może się zawrzeć w książkach.

5. Jaka jest twoja najukochańsza książka?
-Najchętniej powracam do lektury „Pachnidła”, więc to chyba będzie to.

6. Psy czy koty, a może konie?
-Zdecydowanie psy.

7. Jakiej słuchasz muzyki?
-Słucham każdego rodzaju, nie lubię się ograniczać.

8. Gdybyś miał/a do wyboru postać, by została twoim/twoją mężem/żoną, jaka by to była postać?
-Nie byłabym sobą, gdybym nie odpowiedziała, że Draco. U niego uroda idzie w parze z niezwykłym charakterem, jak dla mnie idealnie.

9. Twój ulubiony parring?
-Dramione.

*Nominacja od Princess of Slytherin [klik]

1. W wieku ilu lat zaczęłaś pisać?
-Coś około 14/15. W każdym razie było to w gimnazjum.

2. Kto jest Twoim ulubionym bohaterem z książki? Dlaczego?
-Pewnie to wyda się Wam zupełnie banalne, ale moimi ulubionymi bohaterami z „Harry’ego…” są Draco i Hermiona. I nie mówię to już o koncepcji Dramione, lecz o ich postaciach jako jednostkach. Każde z nich ma swój bardzo inny i oryginalny charakter. Draco z pozoru jest tym czarnym charakterem, jednak z pewnością nie ja jedyna dostrzegam w nim coś więcej, zwłaszcza w „Księciu Półkrwi”, gdzie możemy zobaczyć, że Draco też jest człowiekiem i ma swoje słabości. Z drugiej strony Hermiona to typowy ekstrawertyk, jej każdą emocję mamy podaną jak na dłoni. Imponuje mi jej siła i chłodna ocena sytuacji w nawet najbardziej gorących sytuacjach. No i poza tym kto z nas zna osobę, która piątkowy wieczór najchętniej spędziłaby w bibliotece?

3. Czy kiedykolwiek brakowało Ci weny, przez co nie mogłaś pisać dalej, a rozdział przychodził z opóźnieniem?
-Bez przerwy mi się to zdarza, jednak myślę, że na pewno do pisania nie powinnam się zmuszać, bo wtedy ani ja, ani Czytelnicy nie będą zadowoleni kiedykolwiek efektów.

4. Wolisz czytać książkę czy oglądać film na jej podstawie lub słuchać audiobook’u?
-Chociaż uwielbiam zarówno książki, jak i filmy (przyznaję, że siedzę w nich dość głęboko), to wybieram książki. Można powiedzieć, że w filmach niektóre rzeczy mamy podane na tacy, a książki pozwalają nam dodawać trochę od siebie, chociażby wyobrażenie o bohaterach.

5. Piszesz inne opowiadania? O czym one są?
-Mam już jedno skończone, jest o zwykłych nastolatkach. Taka lekka historia.

6. Jaką radę dałabyś osobom, które dopiero zaczynają pisanie opowiadań?
-Z pewnością odradziłabym zakładanie bloga pod wpływem impulsu, mając jedynie lekki zarys całej historii. Najlepiej na spokojnie usiąść i przestudiować wszystko krok po kroku, bohaterów, ich relacje i fabułę, dobrym pomysłem byłoby napisać kilka rozdziałów, zanim zacznie się publikować. To chyba najważniejsze. O ortografii i interpunkcji nie będę się rozpisywać, bo myślę, że to oczywiste. Wspomnę jednak o reklamie. Nie przepadam za osobami, które na siłę reklamują swojego bloga, nawet, gdy zamkniesz im drzwi, to wejdą oknem. Moim zdaniem jeśli ktoś ma dobrą historię i umiejętności pisania, to Czytelnicy przyjdą sami, a i opowiadanie obroni się samo, bez potrzeby promowania.

7. Co denerwuje Cię najbardziej w opowiadaniach, które można znaleźć w Google?
-Nie przemyślenie opowiadania, co zazwyczaj skutkuje zgubieniem wątków, które najczęściej pozostają bez odpowiedzi. Czasem po prostu widać, że autorka nie poradziła sobie z fabułą i tego najprościej w świecie nie udźwignęła.

8. Co robisz, kiedy nie piszesz nowych rozdziałów?
-Z bólem serca napiszę, że zajmuję się nauką. Nie przesadzę, jeśli napiszę, że ogrom nauki w tym roku lekko mnie przytłoczył i  zaburzył moje dosyć poukładane życie. Staram się jednak zachowywać równowagę i znajdować czas dla wszystkiego, jak przyjaciele czy hobby.

9. Jeśli miałaby powstać Twoja biografia, jaki byłby jej tytuł?
-To dosyć trudne pytanie. Na teraz pewnie byłoby to coś w stylu „Patrząc sceptycznie” czy „Krytyką wobec świata”. Wielu przyjaciół mówi mi, że jestem strasznie zgorzkniała.

10. Jaki aktor, według Ciebie, powinien dostać nagrodę „Oskar”?
-Od razu na myśl przyszedł mi Joaquin Phoenix, który co prawda otrzymał już kilka nominacji, jednak jego talent do tej pory nie został doceniony. Gdzieś przeczytałam, że to jest człowiek-kameleon i w 100% się z tym zgadzam, to po prostu genialny aktor.
Drugim moim wyborem będzie Jim Sturgess, który w każdym swoim filmie ujmuje mnie swoją grą. Moim zdaniem ratuje wszystko, obejrzę nawet największy gniot, bo wiem, że Jim i tak zupełnie mnie rozwali. W jego grę po prostu się wierzy, nie ważne, co sobą przedstawia, jest w tym prawdziwy. Myślę, że jeszcze nie dostał roli, która byłaby przełomem w jego karierze, dzięki której świat doceniłby go, jednak wiem, że gdy tak się stanie, to będzie to po prostu genialne, powali nas wszystkich na kolana.

11. Ile miałaś lat, gdy sięgnęłaś po pierwszą książkę?
-Coś około zerówki, może trochę mniej, nie wiem dokładnie. Pewne jest to, że bajki do snu czytałam sobie sama, chociaż w tym mogłam wyręczyć moją kochaną mamę.

*Nominacja od Aries [klik]

1. Ulubiona postać z nauczycieli w Hogwarcie?
-Lubię postać Snape’a. Uważam, że Rowling mistrzowsko go wykreowała, przyznaję, że stworzenie postaci tak trudnej i złożonej jak ta wyszło jej niezwykle dobrze. Poza tym mam swego rodzaju sentyment do Lupina, pewnie dlatego, że nigdy nie przepadałam za Syriuszem i oglądając czy czytając „Więźnia azkabanu” przelałam całą swoją sympatię właśnie na Lupina.


2. Gdybyś miała chodzić do Hogwartu, to do jakiego domu chciałabyś trafić?
-Pottermore przydzieliło mnie do Slytherinu i tam też siebie widzę.


3. Ulubiona część filmu HP?
-Zdecydowanie „Książę Półkrwi”.


4. Ulubiony przedmiot w szkole? (tej rzeczywistej)?
-Waham się pomiędzy polskim a angielskim.


5.  Snape czy Drops?
-Pod każdym względem Snape. Dumbledore’a po prostu nie trawię.


6. Najbardziej śmieszne wspomnienie z dzieciństwa?
-Z pewnością miałam ich wiele, ale teraz nic szczególnego nie przychodzi mi do głowy.


7. Co inspiruje cię do pisania?
-Głównie muzyka, ale często też są to książki czy filmy.


8. Jaki zawód chciałabyś wykonywać w przyszłości?
-Policjant albo prawnik.


9. Chciałabyś mieszkać za granicą?
-Nie tylko chciałabym, ale właśnie za granicą widzę siebie za kilka lat. Raczej nie pozostanę w Polsce.

10. Uprawiasz jakiś sport?
-Nie, jednak nie wynika to z mojego lenistwa, a z braku czasu.


11. Masz jakieś zwierzę w domu?
-Psa.


Niestety nie mam w zwyczaju nominowania blogów do dalszej zabawy, ale naprawdę dziękuję za każdą nominację, to bardzo miłe.

1 komentarz:

 1. Przepraszam, że tutaj, ale nie znalazłam odpowiedniej zakładki :(

  Cześć!

  W chwili obecnej na Spisie Dramione organizujemy konkurs na miniaturkę. Ale! Mamy cichą nadzieję, że zasady są odrobinę inne od tych, które dotychczas były wykorzystywane w tego typu konkursach. Nie podajemy tematów konkursowych, jednak liczy się gatunek tekstu oraz ogranicza nas jego długość - do 5! stron. Może chciałabyś zabrać udział? Termin nadsyłania prac to 11 grudnia.

  A tutaj szczegóły >> KLIK <<

  Mamy nadzieję, że znajdziesz dla nas chwilę :)

  Pozdrawiamy,
  Spis Dramione

  OdpowiedzUsuń